Miastowo - Portal Miast Polskich

Stracił „prawko”, które zdawał aż 17 razy

Szczecin

23 letni kierowca audi niedługo cieszył się prawem jazdy. Po 17 podejściach do egzaminu, w końcu go zdał. Niestety szybko zapomniał o podstawowych przepisach, bo przekroczył prędkoś o prawie 70 km/h.

W niedzielę 26 lutego policjanci ze szczecińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który jechał trasą zamkową zdecydowanie za szybko. Pomiar wykazał 118 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kara za takie przewinienie musiała być dotkliwa.

Jak się okazało, 23 letni kierowca miał ogromne problemy ze zdobyciem uprawnień do kierowania pojazdami. Nie nacieszył się nimi długo, a weekendowe spotkanie z drogówką zapamięta na zawsze. Poza wysokim mandatem (2000 złotych) zostały mu cofnięte uprawnienia na 3 miesiące. Pozostaje mieć nadzieję, że powrót za kółko będzie świętował już mniej spektakularnie.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych więc rażące naruszenia będą surowo karane.

ZKS KMP Szczecin, 27 lutego 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.