Miastowo - Portal Miast Polskich

Pogoń za mężczyzną chodzącym z przedmiotem wyglądającym na broń

Legnica

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony przez wystraszonych mieszkańców pobliskich miejscowości o mężczyźnie, który ma się przemieszczać drogą trzymając w dłoni pistolet.

Każda służba policjanta wygląda inaczej i żaden z funkcjonariuszy nie jest w stanie przewidzieć jaki będzie miała przebieg. Doskonałym tego przykładem są mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy od razu po odprawie do służby, w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, skierowani zostali do obsługi interwencji dotyczącej przemieszczającego się drogą mężczyzny trzymającego pistolet.

O zagrożeniu powiadomiony został dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przez przestraszonych mieszkańców okolicznych miejscowości. Jak wynikało ze zgłoszenia mężczyzna miał się przemieszczać drogą i rozglądać po pobliskich posesjach, a w ręku miał trzymać pistolet.

Miejscowy oddział SPPP od razu po przydzieleniu im tej interwencji zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji. Funkcjonariusze natychmiast przemieścili się we wskazany rejon, a następnie zauważyli opisywaną osobę, która rzeczywiście trzymała w ręku przedmiot przypominający broń.

Policjanci obezwładnili 22-latka i odebrali mu broni, na którą jednak, jak się później okazało, nie było wymagane pozwolenie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wskazało prawdopodobną przyczynę jego zachowania, gdyż urządzenie pomiarowe wskazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

22-latek ostatecznie został doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie mógł wytrzeźwieć bez siania postrachu wśród okolicznych mieszkańców.

Tomasz Nowak, KWP Wrocław, 4 czerwca 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.