Miastowo - Portal Miast Polskich

Uwaga na oszustwa „na cukier”

Lubartów

Lubartowscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który na internetowych portalach ogłoszeniowych sprzedawał cukier w bardzo okazyjnej cenie. Żaden z kupujących nigdy nie otrzymał zamówionego towaru, a oferta szybko znikała z portalu.

Zdarzenie miało miejsce w sierpniu tego roku. Ogłoszenie dotyczące sprzedaży cukru w atrakcyjnej cenie znajdowało się na jednym ze znanych portali sprzedażowych.

Mieszkaniec powiatu lubartowskiego chcąc zakupić produkt, skontaktował się ze sprzedającym przez komunikator. Sprzedawca-oszust dokładnie poinformował mężczyznę o warunkach zakupu i formie dostawy produktu. Poinformował także, że produkt sprzedaje hurtownia i należy zakupić całą paletę produktu, czyli ponad 1200 kg. Oświadczył ponadto, że formą zapłaty jest tylko i wyłącznie przelew bankowy.

Kupujący podał dane niezbędne do wystawienia faktury, a pieniądze w kwocie ponad 5000 złotych przesłał na podany numer konta bankowego. Wkrótce po wysłaniu pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał, a oszukany mężczyzna zgłosił ten fakt na komende w Lubartowie.

W toku własnych czynności lubartowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 35-letniego oszusta, mieszkańca gminy Jarosław. Jak ustalili, 35-latek oszukał w ten sam sposób jeszcze dwie osoby - mieszkankę województwa wielkopolskiego oraz mieszkańca województwa podkarpackiego. Każda z tych osób została oszukana na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa.

W czwartek Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. Za oszustwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jagoda Stanicka, KWP Lublin, 10 września 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.