Miastowo - Portal Miast Polskich

Sternik żaglówki na Zalewie Koronowskim w potrzebie

Koronowo

Policyjni wodniacy pomogli sternikowi żaglówki uczestniczącej w regatach na Zalewie Koronowskim. Niewłaściwy manewr i do tego podmuch wiatru spowodowały, że łódź się wywróciła.

Policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej wraz z załogą WOPR oraz OSP Gościeradz dbali o bezpieczeństwo podczas IV Regat o Puchar Bydgoskiego Klubu Żeglarskiego w klasie Finn w ramach Pucharu Polski. Zawody odbywały się na Zalewie Koronowskim.

Sternik jednej z łodzi wykonał niewłaściwy manewr, po czym nie zdążył zareagować i właściwie zbalansować łodzi, gdy pojawiły się silne podmuchy wiatru. Efektem tego było wywrócenie się łodzi.

Policjanci, sierżant sztabowy Mateusz Maszudziński oraz starszy posterunkowy Jakub Milewski, natychmiast podpłynęli, podjęli załoganta i pomogli postawić łódź. Po zakończeniu działań mężczyzna mógł kontynuować żeglugę, by bezpiecznie dotrzeć do brzegu.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol. Pamiętajmy też o mogącej się szybko zmienić pogodzie.

Tylko przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe.

KWP Bydgoszcz / kp, 12 maja 2024Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.