Miastowo - Portal Miast Polskich

Gdańska policja kontroluje maseczki i wchodzi do klubów nocnych

Gdańsk

Gdańscy policjanci przeprowadzili kolejne działania, podczas których sprawdzali czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID-19.

Wczoraj gdańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzili na terenie miasta kolejne działania poświęcone walce z Covid-19. Mundurowi sprawdzali, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń m.in. na w rejonie ulicy Długi Targ, Lektykarskiej, Stągiewnej, Piwnej. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ukarali mandatami 60 osób za nieprzestrzeganie przepisów, kolejne 13 osób pouczyli, a wobec 11 skierują wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci przeprowadzili również kontrole lokali. Tym razem wzięli pod lupę kluby zlokalizowane w rejonie ul. Stągiewnej, Lektykarskiej, Długiej i Długiego Targu. Policjanci oprócz sprawdzania, w jaki sposób kluby stosują się do obostrzeń, sprawdzili również, czy zgodnie z przepisami sprzedawany jest w nich alkohol. Policjanci w czterech klubach zabezpieczyli dokumentację, wydruki paragonów, aby zweryfikować czy w tych klubach alkohol sprzedawany był zgodnie z posiadanym zezwoleniem.

Policjanci z Gdańska po raz kolejny kontrolowali również nocne lokale pod kątem stosowania obostrzeń związanych z COVID- 19 oraz sprzedaży alkoholu. W kontrole nocnych klubów zaangażowani byli policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej i korupcji, wydziału dochodzeniowo- śledczego, kryminalni i policjanci prewencji.

Działania funkcjonariuszy tej nocy skupione były również na lokalach rozrywkowych. Policjanci ustalili, że sprzedawano w nich alkohol niezgodnie z posiadanymi przez te kluby zezwoleniami. Czynności w dwóch klubach, funkcjonariusze wykonywali w porozumieniu z gdańską prokuraturą.

W wyniku prowadzonych działań policjanci przesłuchali m.in. obsługę lokalu, zabezpieczyli dokumentację związaną ze sprzedażą alkoholu, wydruki paragonów oraz inne dokumenty, które mogłyby stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu. Czynności w sprawie cały czas trwają, analizowany jest zebrany materiał, śledczy ustalają m.in., jak długo handlowano alkoholem w lokalach.

Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom to przestępstwo. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

W wyniku kontroli lokali funkcjonariusze w klubach nie stwierdzili złamania zasad reżimu sanitarnego, podjęto 5 interwencji i wylegitymowano 60 osób.

KMP Gdańsk, 17 października 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.